Collection: Homeschool Curriculum
Shop our collection of used homeschool curriculum and educational materials!
-
Math-U-See Fraction Overlay Kit
Vendor:Math-U-SeeRegular price $30.00 USDRegular priceUnit price / per$48.60 USDSale price $30.00 USD -
A Beka 3rd Grade Arithmetic 3 Teacher Key
Vendor:A BekaRegular price $27.00 USDRegular priceUnit price / per$42.50 USDSale price $27.00 USD -
A Beka 3rd Grade Language 3 Teacher Key
Vendor:A BekaRegular price $26.00 USDRegular priceUnit price / per$40.90 USDSale price $26.00 USD -
A Beka 3rd Grade Spelling and Poetry 3 Teacher Edition
Vendor:A BekaRegular price $20.00 USDRegular priceUnit price / per$32.40 USDSale price $20.00 USD -
A Beka 3rd Grade Our American Heritage Quiz & Test Key
Vendor:A BekaRegular price $12.50 USDRegular priceUnit price / per$19.06 USDSale price $12.50 USD -
MasterBooks Survey of Science History & Concepts 5-pc Set for Gr.9-12 (Curriculum Pack)
Vendor:MasterBooksRegular price $60.00 USDRegular priceUnit price / per$78.36 USDSale price $60.00 USD -
A Beka The Swiss Family Robinson Simplified (3j)
Vendor:A BekaRegular price $11.00 USDRegular priceUnit price / per$23.45 USDSale price $11.00 USD -
A Beka Secret in the Maple Tree (3h)
Vendor:A BekaRegular price $11.00 USDRegular priceUnit price / per$23.45 USDSale price $11.00 USD -
A Beka Heroes & Helpers (3g)
Vendor:A BekaRegular price $11.00 USDRegular priceUnit price / per$23.45 USDSale price $11.00 USD -
A Beka Treats & Treasures (3f)
Vendor:A BekaRegular price $11.00 USDRegular priceUnit price / per$23.45 USDSale price $11.00 USD -
Apologia Writers in Residence Vol. 2 Journeyman All-in-One Student Text & Workbook
Vendor:ApologiaRegular price $22.00 USDRegular priceUnit price / per$41.25 USDSale price $22.00 USD -
Apologia Writers in Residence Vol. 2 Journeyman Student Workbook
Vendor:ApologiaRegular price $11.00 USDRegular priceUnit price / per$21.83 USDSale price $11.00 USD -
Apologia Writers in Residence Vol. 2 Journeyman Student Workbook
Vendor:ApologiaRegular price $11.00 USDRegular priceUnit price / per$21.83 USDSale price $11.00 USD -
Scholastic How America Works - Scholastic's Guide to Civics
Vendor:ScholasticRegular price $11.00 USDRegular priceUnit price / per$16.95 USDSale price $11.00 USD -
Color & Learn Human Body
Vendor:Crossroads ConsignmentRegular price $11.00 USDRegular priceUnit price / per$14.95 USDSale price $11.00 USD -
MasterBooks The World's Story 2 - The Middle Ages
Vendor:MasterBooksRegular price $24.00 USDRegular priceUnit price / per$34.39 USDSale price $24.00 USD -
MasterBooks The Stargazer's Guide To the Night Sky
Vendor:MasterBooksRegular price $17.00 USDRegular priceUnit price / per$26.16 USDSale price $17.00 USD -
Simply Charlotte Mason Laying Down the Rails Habits Handbook & Children's Companion Bks. 1 & 2 (3-pc) (pencil ans on 1 pg)
Vendor:Simply Charlotte MasonRegular price $49.00 USDRegular priceUnit price / per$68.01 USDSale price $49.00 USD -
Saxon Math K Home Study Teacher's Ed. (minor wear)
Vendor:SaxonRegular price $60.00 USDRegular priceUnit price / per$90.20 USDSale price $60.00 USD -
Christian Schools International Walking with God and His People 8th Grade Workbook
Vendor:Crossroads ConsignmentRegular price $11.00 USDRegular priceUnit price / per$18.00 USDSale price $11.00 USD -
All About Reading 3rd Grade Reader Chasing Henry
Vendor:All About ReadingRegular price $15.00 USDRegular priceUnit price / per$22.95 USDSale price $15.00 USD -
Claritas Publishing Cycle 1 Memory Work Guide
Vendor:Claritas PublishingRegular price $33.00 USDRegular priceUnit price / per$48.00 USDSale price $33.00 USD -
Claritas Publishing Claritas Cycle 1 Map Booklet
Vendor:Claritas PublishingRegular price $16.00 USDRegular priceUnit price / per$25.00 USDSale price $16.00 USD -
Claritas Publishing Fundamental Grammar Workbook Cycle 3 Unit 3
Vendor:Claritas PublishingRegular price $26.00 USDRegular priceUnit price / per$35.00 USDSale price $26.00 USD